Toy Photography – recenzja lampek Beamo

Joby Beamo jak i wersja mini to małe, ale niepozorne lampki. Mogłoby się wydawać, że te maleństwa doświetlą nam jedynie jakiś detal, czy pomogą przy fotografii makro, ale myślę, że i jakiś kreatywny portret w studio będzie im nie straszny. Ja zostanę jednak przy mniejszych planach bo do tego ich używam. Co do specyfikacji to odsyłam na stronę producenta, ja tutaj postaram się przybliżyć jak wyglada ich praca u mnie „na planie”.

Fotografuje figurki z komiksów, gier czy filmów – tzw. Toyphotography.
Arkadiusz Świentochowski (@figsnbrickz)

Fotografuje w plenerze, ale również w domu, wtedy moimi planami zdjęciowymi są dioramy – tworze różne „miejscówki” w odpowiedniej skali do figurek, tak żeby wszystko wyglądało realistycznie.

O ile na zewnątrz światło zastane jest zazwyczaj wystarczające, tak w domu już niekoniecznie. Chcąc oddać odpowiedni klimat na zdjęciu, czy wyciągnąć jakiś detal muszę wspomagać się dodatkowym źródłem światła i tu z pomocą przychodzą opisywane właśnie lampki Joby Beamo. W zależności co chce uzyskać, czy to światło z góry czy od boku, mogę ustawić je w dowolny sposób i kombinować tak żeby efekt był taki, na jakim mi zależy. Nasadki gumowe, które są w zestawie z lampką świetnie zmiękczają światło, możliwość mocowania na statywie czy dodatkowych ramionach Rig oraz opcja magnesu również ułatwiają pracę.

W plener również je zabieram, czasami światło zastane nie wystarcza lub po prostu chciałbym coś jeszcze wyciągnąć, a w związku z tym, że mój plan nie jest wielki nawet lampka w wersji mini wystarczy mi żeby doświetlić niedużą figurkę. Staram się jak najmniej ingerować w zdjęcie cyfrowo więc odpowiednie światło to dla mnie podstawa dobrej fotografii. Sama budowa tych niepozornych lampek sprawia wrażenie solidnej, widać, że mamy tutaj do czynienia z produktem, który jest wytrzymały i powinien poradzić sobie nawet w trudniejszych warunkach. Ja korzystam z nich w domowych, ciepłych warunkach, ale również zabieram je w teren i wtedy piach, którym często sypię podczas robienia zdjęć czy deszcz, który nie raz mnie złapał, a nawet jakiś rykoszet z petardy nie są im straszne.

Z mojej strony to tyle, róbcie zdjęcia i bawcie się fotografią!

Autor: Arkadiusz Świentochowski (@figsnbrickz)

W materiale korzystano z następujących produktów:

Beamo Mini

235,00  brutto

Beamo

299,00  brutto

TOP